Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika hlavních i vedlejšíh postav filmu a jejich rozdělení mezi herce:

 

 Hlavní

Kája a Pája - Kačka a Střelka
představení:
Záběr na potkany, jsou v akvárku zavření. Kája přijde a chce vyměnit potkanům vodu, přitom oddělá sklo zvrchu a odejde do kuchyně napustit jim tu vodu. Jenže mezitím potkani vyskočí nahoru a střih. Další záběr, jak Pája přichází do pokoje a spatří potkany, jak běhají po pokoji. Okamžitě se je snaží chytit a přitom křičí na Káju, co to udělala a jak se to mohlo stát a jestli je vůbec normální. Kája přiběhne do pokoje  azačně Páje pomáhat s chytáním a přitom se obhajuje, že nikdy předtím neskočili dolů a že za to nemůže. Pája ale nadává dál, že se jim teď může něco stát, že můžou něco sníst nebo se někde šprajcnout. Pak někde v tom jen záběr, jak má jeden z potkanů něco v tlamičce, ale nikdo neví co:-) Poté jsou oba potkani postupně chycení a Pája naštvaně odchází s tím svým pryč z pokoje a Kája hladí toho svého a řekne mu, že se o něho taky mála, ale "psst". To uslyší pouze kamera;-)
charakteristika:

Kája- věčnej optimista, uklidňuje hádky a rozpory, moc přátelská a občas dost zapomnětlivá a miluje jídlo:-) a větu: "To nezvládnem" ve slovníku nemá:-)

Pája- věčnej pesimista, skoro na vše má "záporný" názor, je přímo alergická na to, když někdo není barevně "sladěný", a doslova miluje krásu přírody, takže ji zaujme tzv.každý šutřík:-) Někdy tak trochu podivínská

Wolfi - Méďa
představení:
 Sedí v pokoji. Záběr na soustředěný obličej, který se dívá směrem dolů. V pozadí hraje vynikající klavírní koncert. Záběr se oddálí, jde vidět že ona si čte časopis (Bravo? Cosmogirl? Mateřídouška? Skaut? ) a koncert hraje na CD. Najednou na dveře zaklepou rodiče, ona honem vyskočí, vypne CD a sedne si ke klavíru, oni vejdou, ona hraje hrozně neumětelsky.
charakteristika: Wolfi je tak trochu chudák, má strašnou smůlu na přírodní jevy (potoky, louže, výmoly, ...), ale taky na trapasy. Všichni ostatní si na to už ale zvykli a berou to s humorem (tím milým humorem), takže to ani ona už neřeší. Je pohodářka, i když někdy až příliš. Pokud jde o skladbu, kterou si budu pouštět, navrhovala bych asi Turecký pochod.

Joe - Vrtulka
představení:
Nejdřív krátké záběry třeba na nohy, jak někam jde, pak na koňská kopyta, jak taky někam jdou, pak záběr na to, jak s spravuje třmeny, jak nasedá… Pak záběry někde na louce, jak cválá. Třeba jak brodí potok atd…

charakteristika: Přírodní typ, pořád chodí v nějakých rejoicekách nebo tak, má hrozně moc ráda zvířata, je tím úplně posedlá(např při scéně, kdy sbírá nějaké housenky – nebo spíš radši šneky, i na herce musí být ohled – ze silnice, aby se jim nic nestalo). Miluje koně a psy – má psa Emču. Není žádnej uťápnutej typ, ale s klukama to prostě neumí. Je v tomhle ohledu smolařka a nemá žádné sebevědomí. Je bordelářka a pořád něco ztrácí.

Puma - Judy
představení:
 Detailní záběry na různé součásti lyží, lyž.brýle, rukavice, pohled ze sjezdovky dolů (černé;-) ), potom záběrna celou postavu, sjede ten svah a dole machrovsky zastaví, že ochrstne sněhem lidi (běžkaže? ;-)).
charakteristika:

Koketka a Terka - Chechta a Žeros
představení:
spolu s vedoucí jsou na nějaké pařbě, kde je to hrozně baví a totálně si to užívají, nejspíš by mohlo jít o karaoke:)
charakteristika:

Terka- sebevědomá, stylová, koketka je její spolu pařmenka, ale někdy ju koketka štve, úplně normální holka, optimistická a extrovertní, zapálena pro věc, teda jak pro kterou a na všechno má odpověď :)

Viki - Zuzka
představení:
 Sedí/stojí před malířským stojanem. Záběr na různé detaily obrazu tak, aby nebylo poznat, co je celek. Záběry na její soustředěnou tvář. Záběr se oddálí, jde vidět že je to její autoportrét, kolem v pokoji je jich už spousta- různé techniky- a ona se na své dílo dívá s takovou samolibou spokojeností;-).
charakteristika: milovnice umění, přírody a dobrého jídla, neposedná, kritická, znuděná, nemá ráda laciné zábavy a uchechtávající se Koketku, ráda rejpá do Wolfi, má 5 starších sester, nejraději má zimu a adrenalinové sporty, o kluky se nezajímá, ale její parta pro ni znamená vše!

Emča - Emča
představení:
nějaký roztomilý pohled do kamery, záběr, jak žere, jak lítá jak blázen na chatě kolem plotu, záběry z agility…
charakteristika: prostě Emča, docela vychovaný pes, je to veselé zvíře, má ráda lidi, nesnáší horko, bojí se koní, tmu je vždycky potřeba zahnat do koutu – tzn večer je hrozně uštěkaná, nemá ráda svůj náhubek, který musí mít v dopravních prostředcích…

Rozdělení do týmů na cestu:
Koketka + Terka + Kája + Pája
Viki + Joe + Emča + Puma + Wolfi

 

 Vedlejší

Vedoucí roverské družiny - Rýsa (Missis Boss)
charakteristika:
nápaditá a akční, ráda vymýšlí pro družinu nové věci, jako třeba cestu na Šumavu, s holkama se vídá i mimo skautské akce

 

Tuto stránku smí upravovat pouze scénáristé. Ostatní mohou aktivně pracovat na jejím obsahu prostřednictvím komentářů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Your Steer To Blood Pressure Numbers

(Alepengace, 9. 10. 2018 4:15)

Pression arterielle est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque set votre coeur bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-super-active-20mg/

Dlouhé

(Rheesa, 19. 4. 2009 19:03)

...to se zdá, to sestříháme:-)

Dlouhé

(Střelka, 5. 3. 2009 10:58)

Tak se mi zdá, že to máme s Kájou nejdelší, je to špatně?

mni nyní...

(Rheesa, 21. 2. 2009 9:13)

byste si to už měli sepsat sami!;-)

...

(Vrt, 18. 12. 2008 19:50)

Ono se to sepisovalo na jednom Lele, kde si nebyla, Kači:)

Klidanko

(KačÉs, 18. 12. 2008 18:04)

Klidne sem pro, ale ja o zadnym sepisovani nevim:_)

charakteristiky

(Vrt, 17. 12. 2008 20:30)

A nemělo by se tam už napsat i to, jakej má která postava charakter? Už jsme se o některých bavili - třeba Joe má být ten blázen přes zvířata:) nebo nejspíš Wolfi má být nešika atd. My už jsme to nějak sepisovali, ne?

bez mluveného slova

(Rheesa, 3. 12. 2008 14:02)

Kamza: Jooooo:-D
Všeci: děti moje (oslovení z pozice vašeho rádce;-) ), jsem teď nemocná ale i přesto mi to nedalo a hned jak mi bylo líp jsem se sem vrhla (a taky se asi budu muset vrhnout na test kamer:-/)

ouu

(Kamza, 2. 12. 2008 21:48)

Lidi, já zapomněl na Emču:) už tam je:) + rozdělení do týmů na cestu

bez mluveného slova

(Kamza, 2. 12. 2008 21:35)

Jak tak koukám na ty představovací příběhy, tak mi přijde, že by nakonec u žádného z nich nevadilo, kdyby byly bez mluvného slova, jak to navrhovala Rýsa...

nakousnutě...

(Zuzka :-)), 2. 12. 2008 19:25)

Tak to jsem ráda že z nás něco málo vypadlo,jako ty jména,snad ty trapné situace a blondýnkové týmy přežijem....teď to chce jen hafooo ideí!Ale vypadá to nakousnutě :)

charakteristika

(Střelka, 2. 12. 2008 19:13)

Už se nemůžu dočkat, až to budem vymýšlet:-D

TÝJO

(KačÉs, 2. 12. 2008 15:34)

mocny, dik za jmeno:_)

...

(Žeros, 30. 11. 2008 13:48)

Vsak ja vim ze ta postava nemam byt ja , jako ja, ale jen ze kdyz uz to aspon z casti melo predstavovat jako me samotnou, tak nechci, aby si pak nekdo az se bude na ten film rekl, ze tak to sem opravdu ja....proste...jen, ze tu roli takhle nechci...

...

(Vrt, 27. 11. 2008 21:41)

Žeros, však to nemáš být ty, to má být nějaká filmová postava. Pochybuju, že by pak chtěl někdo hrát tu cool děvu a tu žárlivkyni. Ty postavy jsou zatím tak vymyšlený, aby nám někdo uvěřil, že ta naše postava je zrovna taková. Tak například já bych nemohla hrát tu cool děvu, protože prostě nejsem a nevypadám nějak in, mě by to nikdo neuvěřil... Ale myslím, že ty zrovna dokážeš důvěryhodně zahrát tu postavu, kterou si teď odmítla...

Šťáva

(KačÉs, 25. 11. 2008 15:26)

S tou stavickou mas pravdu, naprosto souhlasim, ja ze sebe klidne udelam uplnyho magora, kdyz bude treba, neni problem:_) PRo dobrou sledovanost filmu cokoli:_)

Role

(Rheesa, 23. 11. 2008 17:31)

to Žeros: hele já jsem to myslela jen jako návrh, nemusíš to hrát zrovna ty. Zvláště když nechceš. Já jsem si tě jen u toho psaní představovala.

to Kačka: Křoví nebudeš, nemůžem tak plýtvat dvojčaty;-) A myslím že to určitě zvládneš. Nezapomeň, že není žádný šéf, co řekne ty budeš lízt na skálu a basta, jinak nehraješ. Film děláme společně, takže si svou postavu můžeš vytvořit více méně podle svým představ:-)

Nejde o to vystihnout přesně vaše povahy, jen nechceme vytvářet nějaké vyhraněné typy jako záporňák a tak. Když ale necháme všechny tak, jak jsou, tak to bude nuda, chce to každému přidat trochu šťávy.

moje role

(KačÉs, 23. 11. 2008 13:56)

Me to klidanko vyhovuje, chytat potkany klidne budu a dvojce sem cely zivot, takze no problem:_) A zsadne nechci byt zadny krovi:_) To bych odmitala hrat:_) Ale nic narocny to taky nesmi byt, proste tak, abych to zvladla:_) Vsak me znate, ne?:_)

...

(Žeros, 22. 11. 2008 14:54)

má role se mi nelibí, je moc...no jak to rict jednim slevem...mazenek a pekny sesity a chlebeni vysvedceni...to nejsem ja...jestli v tom filmu chcete skutecne vyjadrit nasi povahu, tak sry, ale tady ste se trosinku sekli:)...takze jestli mam souviset nejak se skoulou, tak bych se/to prepracovala

Hlavní role

(Vrt, 22. 11. 2008 13:52)

No... Mě by ani nevadilo, mít nějakou větší roli. Nechcu vypadat hrozně aktivně, ale mě to vždycky hrozně baví:)